הורמונים, מישל אודנט, גילה רונאלֿ, לידה, לידה טבעית, מרכז לידה, לידת מים, לימודי דולה, הנקה, יועצת הנקה, דולה לאחר לידה

     

לידה בעידן תאורה מלאכותית - מתוך הרצאה של ד״ר מישל אודנט שנתנה בפגישת פסגה של הפורום לקדום חוויית לידה טבעית וחיובית יותר. הקשיבה תרגמה ושכתבה: הדי הרפז יועצת הנקה מוסמכת  IBCLC

למדנו בזמן האחרון שמלטונין ,הורמון החושך, פועל בגופינו יחד עם ההורמון אוקסיטוצין בכמה רמות.  ברמה של הניאו קורטקס, שהוא המח החושב, האנליטי המח של האינטלקט, מלטונין גורם לירידה בפעילות הניאוקו...

מרכז לידה, לידה טבעית, לידה, זכותי ללדת, זכות היולדת

נשים רבות משנות מקצוע בעקבות ההיריונות והלידות שלהן ומחפשות מקצועות הקשורים בהיריון ובלידה, בהנקה ובהדרכת הורים מכללת דיאדה מציעה מסלול השתלבות במקצועות ההורות ומימוש עצמי בעבודה שהיא גם תחביב.

זה כבר לא סוד. דיכדוך לאחר לידה היא תופעה הפוקדת בין חמישים לשמונים אחוזים מכלל היולדות. מה קורה כשהדכדוך אינו נעלם לאחר כעד שבועיים ואת מקומות בהדרגה תופס דיכאון מזדחל?

אני לא מיילדת, אתן יודעות. אבל סטטיסטית, כשאת עובדת כדולה כעשרים וחמש שנה, מתישהו יצא לך לקבל לידות גם אם לא תכננת. לא תכננתי שאני אהיה הראשונה שאלטף לה את הראש. חשבתי, כמוה, שהיא תלד במרכז הלידה  אתו ועם המיילדת ואיתי. חשבנו שאני אגיע אליהם וניסע יחד, כי ככה היא הרגישה טוב יותר לנסוע עד לניאדו. חשבנו שננפח את הבריכה שהם הכינו ושהיא תעביר בה את הצירים. חשבנו...

אבל כשהיא צלצלה ואמרה שהיא מרגישה מ...

מסע ההורות החל לפני אי אלו חודשים. והנה אתם עכשיו חודש, חודשיים לפני התאריך המשוער, היום הגדול שבו תעברו חוויה מכוננת, שבסופה תפגשו פנים אל פנים את התינוק האמיתי שלכם. לא זה מהפס הכחול, לא זה שבאולטראסאונד שנראה כמעט כמו, אלא זה האמיתי. הכתבה שלפניכם מציעה התבוננות בדברים המשמעותיים ביותר, שיש לחשוב עליהם לפני הלידה, כדי לעבור את התקופה שלפניכם בדרך הטובה ביותר.

שיפוצים
אם זה אפשרי, נסו שלא להיזכ...

העיר ללא הפסקה הייתה שקטה כשהגעתי אליהם הביתה. אני אוהבת לידות בית. אני אוהבת לידות בית בשעות הלילה. אני אוהבת לידות בית בתל אביב.

הדימוי של מי שיולדים בבית כ״שנטי״ או כ״רוחניקים״, מתגמד כששומעים שמי שיולדים בבית בעיר הגדולה הם אנשי ׳מן הישוב׳, לא רק מורות ליוגה או ומטפלים ברפואה משלימה, אלא גם עורכות דין, אנשי מחשבים ואפילו מפקדים בכירים בצבא הגנה לישראל.

נהגתי באישון  לילה. משמאלי הים. הקולות שש...

8.3.2017

אני רוצה בננה עכשיו, היא צועקת ועיניה פעורות לרווחה.אני מגישה לה בננה, קולפת אותה והיא אוכלת. עיניה פקוחות, ליבה ער וכל כולה יודעת מה היא רוצה. היא עומדת ללדת את הבן שלה והיא בחרה ללדת אותו כפי שמתאים לה (ולאהוב שאיתה). ועכשיו היא רוצה בננה. כי אישה שערה כשהיא יולדת, היא חדה והיא יודעת. ולא יוכלו לבלבל אותה עם מה שמתאים לה ומה שטוב לה. ולא יוכלו לכבות את האינסטינקטים שלה. היא רוצה בננה. והיא יול...

1.3.2017

הזמן הנכון להיזכר במישל ובדברים החשובים שיש לו לומר על קוקטייל ההורמונים המופלא שאנו יודעות להפריש לבד, כשלא מפריעים לנו.

Please reload

פוסטים נבחרים

השעה הראשונה לאחר הלידה: אל תעירו את האם! מאת מישל אודנט

August 12, 2018

1/10
Please reload

  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square
תגיות
פוסטים אחרונים
Please reload

ארכיון
Please reload